BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszmilliárddal emelték az inflációs kötvénycsomagot

2010. május 19. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Április végén a kizárólag lakossági ügyfelek által vásárolható inflációkövető Prémium államkötvények állománya az idei 46,3 milliárd forintos növekedés hatására 78,8 milliárd forintot tett ki - írja az ÁKK havi jelentése. Mivel ebből 40 milliárdot még az előző kötvénysorozatból értékesítettek, nagy valószínűséggel mintegy 38,8 milliárdért fogyhatott a január vége óta kapható, 2014/I jelzésű második sorozatból. Ennek meghirdetett maximális mennyisége pedig 50 milliárd forint volt eredetileg, tehát hasonló ütemű további értékesítés mellett május végére-június elejére valószínűleg elfogyott volna. Az ÁKK bejelentése szerint azonban a mennyiséget keddtől húszmilliárd forinttal megemelték. (A papír az éves infláció felett három százalékpont kamatot fizet, jelenleg évi 8,6 százalékot.) Így becsülhetően további 1-2 hónapig kapható lesz a papír.

Kelendő az FHB nagyon hasonló, az inflációs adatot 3,25 százalékponttal megfejelő, negyedévente fizető Forte fantázianevű (FK12NI01) kétéves kötvénye is. A harmadik sorozatrészletből 3,5 milliárd forintért adtak el, ezzel a papír piacon levő mennyisége 7,1 milliárdra emelkedett. Ennek a sorozatnak az aktuális kamata 8,75 százalék.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet