BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerény eredmény várható a Moltól

2010. május 17. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az előző év hasonló időszakánál sokkal jobb - ami nem csoda, hiszen akkor a Molnak a devizaárfolyamok miatt gigantikus, 114 milliárdos vesztesége volt -, ám az előző negyedévnél kisebb, átlagosan 25 milliárdos nettó eredményt vár a Napi által megkérdezett hét elemző a társaság első negyedévi számaitól. A cég üzleti eredményét 55, míg készpénztermelő képességét (EBITDA) 123 milliárd forintra becsülik, ami rendre valamivel rosszabb teljesítményről tanúskodik az előző év utolsó negyedévéhez képest.

A becsléseket készítő elemzők többségének véleménye megegyezik abban, hogy a társaság húzóágazata továbbra is a kutatás-termelés üzletág. Ez képviseli majd a héten megjelenő gyorsjelentésben az eredmény döntő részét, ugyanakkor az év elejétől működő stratégiai tárolónak köszönhetően a gázüzlettől is a korábbinál nagyobb nyereséget várnak. Megoszlanak a vélemények arról, hogy a finomításkereskedelem hozzájárulása pozitív vagy negatív előjelű lesz-e, de a többség nullához közeli üzemi eredményt vár ettől a tevékenységtől. A petrolkémia - úgy tűnik - továbbra is hozhatja a maga szinte már megszokott, 3 milliárdos mínuszát.

Az elemzői konszenzusból adódó 265 forintos részvényenkénti eredmény (95 millió részvénnyel számolva) meglehetősen szerénynek tűnik, de több elemző is megjegyzi, hogy az év hátralevő részében javulást vár az olajcég teljesítményében. Ezt a már első negyedévet is segítő magas olajár és dollárárfolyam mellett (az olajár újabb keletű esésével még nem számolva) az első negyedévben már megkezdődött finomítói margin és a Brent-Ural árkülönbség javulásának a folytatódása, valamint a most visszaeső fogyasztás fellendülése okozhatja.

(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet