BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szurkolva befektetni vagy befektetve szurkolni?

2010. május 16. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Raiffeisen Alapkezelő új tőkevédett (garantált) alapot indít, amely részesedést ígér a 2010-es futball-világbajnokság szponzorainak részvénypiaci teljesítményéből. A konstrukció az egyszerűbbek közé tartozik, mivel csak hat részvény - az Adidas, az Anheuser-Busch, a Coca Cola, a Hyundai Motor, a McDonald's és a Sony - van a listán, így viszonylag könnyű lesz szurkolni neki, azaz nyomon követni az árak alakulását. A jegyzés május 3-tól június 11-ig tart, azaz pont a vb kezdetéig kell megtenni a téteket.

A részvényárak emelkedését a piaci szokások szerint még egy úgynevezett részesedési rátával is megszorozzák, amit a jegyzés után tesznek közzé, értéke 50 és 150 százalék között lehet, az akkori piaci viszonyok függvényében. Ha a mutató 100 százalék lenne, akkor az alap maximális hozama 60 százalék lehetne, ami az alapkezelő számítása szerint a teljes futamidőre évi 16,96 százalék. A futamidő majdnem pontosan három év, ezen idő alatt a nyílt végű befektetési jegyek folyamatosan megvehetők és visszaválthatók, de már csak kettő-, illetve ötszázalékos forgalmi jutalék mellett.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet