BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokat javult az INA eredménye

2010. május 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt év hasonló időszakához viszonyítva 77 százalékkal javult, de még mindig 131 millió horvát kunás (25 millió dolláros) veszteséggel zárta az első negyedévet az INA-csoport. A Mol-csoportba tartozó horvát olajtársaság veszteségét elsősorban a 602 millió kunára (114 millió dollár) rúgó negatív pénzügyi eredménye okozta. A cég meglehetősen eladósodott, 10,3 milliárd kunás nettó adósságállománya van és az eladósodottsági mutatója eléri a 46,9 százalékot a december végi majd 40,9 százalékhoz képest. Teljességgel érthető ezután, hogy Áldott Zoltán, az igazgatóság újonnan kinevezett elnöke a cég pénzügyi helyzetének stabilizációjával kapcsolatos további lépések megtételét tartja a legfontosabb célkitűzésnek a 2010-es évre, elsősorban a működési hatékonyság további növelésével.

Miközben a társaság pénzügyi eredményei rosszak, a működés jelentősen javult. A kutatás-termelés 50 százalékkal, 223 millió dollárra növekvő üzemi eredményéhez a feldolgozás-kereskedelem már csak 22 millió dollár veszteséget hozott a javuló finomítói marginok miatt, pedig az eladások csökkentek. A működés szintjén tehát már tapasztalható javulás, a KBC Securities elemzője szerint az INA már a Mol EBITDA-jához is több mint 27 milliárd forinttal járulhat hozzá.

(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet