BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Merre tovább, Goldman Sachs?

2010. május 3. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nehéz dolga lesz május 7-én Lloyd Blankfeinnek, a Goldman Sachs vezérigazgatójának, amikor a közgyűlés elé áll: valamilyen tervet kell találnia arra vonatkozóan, hogy hogyan szerezze vissza cége megtépázott reputációját. Az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) azzal vádolja a Goldman Sachsot, hogy a bank a pénzügyi válság előtt úgy adott el ügyfeleinek másodlagos jelzáloghitelekkel fedezett értékpapírokat, hogy tisztában volt azok értéktelenségével. Április közepe óta, amikor az ügy kipattant, már mintegy 13 százalékot estek a cég részvényei.
A múlt hét végén vételről semlegesre rontotta a Goldman Sachs részvényeire vonatkozó ajánlását a Bank of America arra hivatkozva, hogy a hatóságok immár bűncselekménnyel is megvádolhatják a Wall Street legprofitábilisabb cégét. Egyúttal a célárat is csökkentette, 220 dollárról 160-ra. Utóbbival lényegében az eseményeket követte, hiszen az árfolyam az április 15-ei 182,27 dollárról 160,24-re esett, miután az amerikai tőzsdefelügyelet közölte, hogy polgári pert indított a társaság ellen azzal a váddal, hogy félrevezette a befektetőket a jelzálogalapú termékekkel.

A Standard & Poor's elemzői tartásról eladásra minősítették le a Goldman Sachs részvényeit, valamint 180 dollárról 140 dollárra mérsékelték a célárat. Az S&P is a bűnügyi vizsgálatra hivatkozik.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet