BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nap végén jött az esés

2010. május 2. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe 24 765 ponton fejezte be a hét utolsó tőzsdenapját, a BUX nem egészen 0,2 százalékos emelkedéssel zárt pénteken. A nyitás után a mutató megközelítette a 25 ezer pontot is, a zárás előtt nem sokkal azonban hirtelen esni kezdett és a negatív tartományba került, ahonnan azonban ismét sikerült a "felszín fölé" bukkannia. A pesti tőzsde az elbizonytalanodás jeleit mutató nemzetközi környezetben tudott emelkedni, amivel fölülmúlta a prágai, de elmaradt a varsói börzétől. A forgalom nem volt jelentős, 20 milliárd forint alatt maradt. A vezető papírok vegyesen teljesítettek; míg a Mol és a Richter részvénye drágult, addig az OTP és a Magyar Telekom árfolyama lefelé tartott. A közgyűlést tartó OTP Bank részvényének jegyzése a reggeli órákban 7305 forinton tetőzött, a mélypont pedig 7105 forint volt, végül 7180 forinton állapodott meg. A Magyar Telekom egy százalékot veszített csütörtöki záróárából, így 720 forintig süllyedt; a Mol viszont 0,2 százalékkal, 20 550 forintig erősített. A blue chipek között a Richter vitte a prímet, a gyógyszerpapír közel másfél százalékkal lett drágább két és fél milliárd forintos forgalomban, így a zárásban 42 990 forintért cserélt tulajdonost. Ugyancsak keresett volt az Egis, a kisebb gyógyszerrészvény fél százalékkal,
21 250 forintig kúszott föl. A nap nyertese ezzel együtt a szintén közgyűlést tartó Pannunion lett, minimális forgalomban ugyan, de mintegy hat és fél százalékkal emelkedett az ára. A leánycége révén hosszú távú hőszolgáltatási megállapodást kötő PannEergy árfolyama nem változott. Az osztalékfizetés forrásait idén akvizíciókra átcsoportosító Állami Nyomda jegyzése minimálisan, 0,1 százalékkal mérséklődött.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet