A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe 24 765 ponton fejezte be a hét utolsó tőzsdenapját, a BUX nem egészen 0,2 százalékos emelkedéssel zárt pénteken. A nyitás után a mutató megközelítette a 25 ezer pontot is, a zárás előtt nem sokkal azonban hirtelen esni kezdett és a negatív tartományba került, ahonnan azonban ismét sikerült a "felszín fölé" bukkannia. A pesti tőzsde az elbizonytalanodás jeleit mutató nemzetközi környezetben tudott emelkedni, amivel fölülmúlta a prágai, de elmaradt a varsói börzétől. A forgalom nem volt jelentős, 20 milliárd forint alatt maradt. A vezető papírok vegyesen teljesítettek; míg a Mol és a Richter részvénye drágult, addig az OTP és a Magyar Telekom árfolyama lefelé tartott. A közgyűlést tartó OTP Bank részvényének jegyzése a reggeli órákban 7305 forinton tetőzött, a mélypont pedig 7105 forint volt, végül 7180 forinton állapodott meg. A Magyar Telekom egy százalékot veszített csütörtöki záróárából, így 720 forintig süllyedt; a Mol viszont 0,2 százalékkal, 20 550 forintig erősített. A blue chipek között a Richter vitte a prímet, a gyógyszerpapír közel másfél százalékkal lett drágább két és fél milliárd forintos forgalomban, így a zárásban 42 990 forintért cserélt tulajdonost. Ugyancsak keresett volt az Egis, a kisebb gyógyszerrészvény fél százalékkal,
21 250 forintig kúszott föl. A nap nyertese ezzel együtt a szintén közgyűlést tartó Pannunion lett, minimális forgalomban ugyan, de mintegy hat és fél százalékkal emelkedett az ára. A leánycége révén hosszú távú hőszolgáltatási megállapodást kötő PannEergy árfolyama nem változott. Az osztalékfizetés forrásait idén akvizíciókra átcsoportosító Állami Nyomda jegyzése minimálisan, 0,1 százalékkal mérséklődött.
