BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint külföldről gyűrűzött be a gyengülés

2010. április 28. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ideges napot hagyott maga mögött szerdán a magyar deviza. Délelőtt 272 forint fölé gyengült az euró, majd ismét 270 forint alá süllyedt, délután öt óra után aztán 268 forint alól pillanatok alatt 270 forint fölé emelkedett, és lapzártánk idején is ekörül tartózkodott. Az euróért a nemzetközi piacokon a meredek esés után 1,311 dollárt kértek, ami napon belüli mélypont, és vélhetően Spanyolország S&P általi leminősítésére is reflektál. Nem Magyarországon van probléma, és nem a forintot büntették a gyengüléssel, a gond tőlünk meglehetősen messze található, amihez túl sok közünk nincs - mondta el a Napinak Csajbók Róbert, az ING Bank devizapiaci üzletkötője. Egyértelműen a Görögországgal kapcsolatos hírek gyengítették a feltörekvő piaci devizákat, és a probléma még nincs megoldva. Az állampapírpiacon is érződött a feltörekvőkkel kapcsolatos ideges hangulat, a referenciahozamok 10-44 ponttal ugrottak meg a bankközi piacon, főleg a hosszú oldalon volt jelentős a hozamemelkedés. Az irányadó mutatók így 4,95 és 6,76 százalék között szóródnak.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet