A jövőre már 110. születésnapját ünneplő, mára egyetlenként független maradt magyar gyógyszergyártó második nekifutásra megtartott közgyűlésén a jelen levő, alig 6,85 millió részvényt képviselő részvényesek vita nélkül fogadták el a igazgatóság beszámolóját és a 770 forintos részvényenkénti osztalékot, amelyet a társaság június 15-től fog kifizetni. Ez az összeg az anyavállalat 57,3 milliárdos eredményéből 14,3 milliárd forint szétosztását jelenti. A függetlenség megőrzésével kapcsolatban Bogsch Erik, a cég vezérigazgatója a tavalyi évről szóló beszámolóban külön megemlítette az MNV Zrt. sikeres tavaly szeptemberi kötvénykibocsátását, illetve azt a tényt, hogy az elmúlt időszak jelentős vállalatfelvásárlásait követően a fogamzásgátlót gyártó cégek közül egyedül a Richter az, amely el tudta kerülni a felvásárlást.
A vezérigazgató a konszolidált mérleg ismertetésekor elmondta, hogy a 267 milliárd forintos árbevétel és az 50 milliárd forintos adózott eredmény elérésében főleg az amerikai piacon elért, dollárban számolva 41 százalékkal növekvő, drospirenone-nal összefüggő profitmegosztási bevételeknek volt nagy szerepük, valamint az orosz piacon elért 11 százalékos forgalomnövekedésnek. Az EU-ban és Magyarországon is az árak és a társadalombiztosítási támogatások minél alacsonyabb szinten tartása érdekében kifejtett folyamatos kormányzati nyomás sokkal rosszabb szereplést eredményezett.
Eközben Ukrajnában és a többi FÁK-tagállamban a helyi devizák leértékelődése okozott jelentős forgalomcsökkenést.
A Richter stratégiájának három pillére közül a részvényeseket jelenleg vélhetően legjobban foglalkoztató originális kutatások állásáról új információ nem hangzott el, a Cariprazine nevű antipszichotikus gyógyszer harmadik fázisú klinikai vizsgálata az első negyedévben megkezdődött a bipoláris mániával kapcsolatban, a skizofréniánál pedig ebben a negyedévben. A közgyűlés meghosszabbította az igazgatóság felhatalmazását sajátrészvény-vásárlásra az alaptőke tíz százalékának erejéig újabb egy évre. A vezetői és munkavállalói ösztönzési rendszerek részvényszükséglete mellett ezt alkalmazhatják felvásárlási ügyletekhez is, a saját részvényeknek fizetési eszközként való felhasználása céljából.
Elfogadták még a korábbi alaptőke-emelési felhatalmazás újabb öt évvel való meghosszabbítását, emellett két új tag került az igazgatóságba Lantos Csaba, valamint Gulácsi Gábor, a cég pénzügyi igazgatója személyében.
