BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Június közepén fizet osztalékot a Richter

A Richter Gedeon közgyűlésén elfogadták a 770 forintos osztalék kifizetéséről szóló igazgatósági javaslatot és újra felhatalmazták az igazgatóságot saját részvények vásárlására és alaptőke-emelésre.

2010. április 28. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövőre már 110. születésnapját ünneplő, mára egyetlenként független maradt magyar gyógyszergyártó második nekifutásra megtartott közgyűlésén a jelen levő, alig 6,85 millió részvényt képviselő részvényesek vita nélkül fogadták el a igazgatóság beszámolóját és a 770 forintos részvényenkénti osztalékot, amelyet a társaság június 15-től fog kifizetni. Ez az összeg az anyavállalat 57,3 milliárdos eredményéből 14,3 milliárd forint szétosztását jelenti. A függetlenség megőrzésével kapcsolatban Bogsch Erik, a cég vezérigazgatója a tavalyi évről szóló beszámolóban külön megemlítette az MNV Zrt. sikeres tavaly szeptemberi kötvénykibocsátását, illetve azt a tényt, hogy az elmúlt időszak jelentős vállalatfelvásárlásait követően a fogamzásgátlót gyártó cégek közül egyedül a Richter az, amely el tudta kerülni a felvásárlást.

A vezérigazgató a konszolidált mérleg ismertetésekor elmondta, hogy a 267 milliárd forintos árbevétel és az 50 milliárd forintos adózott eredmény elérésében főleg az amerikai piacon elért, dollárban számolva 41 százalékkal növekvő, drospirenone-nal összefüggő profitmegosztási bevételeknek volt nagy szerepük, valamint az orosz piacon elért 11 százalékos forgalomnövekedésnek. Az EU-ban és Magyarországon is az árak és a társadalombiztosítási támogatások minél alacsonyabb szinten tartása érdekében kifejtett folyamatos kormányzati nyomás sokkal rosszabb szereplést eredményezett.

Eközben Ukrajnában és a többi FÁK-tagállamban a helyi devizák leértékelődése okozott jelentős forgalomcsökkenést.
A Richter stratégiájának három pillére közül a részvényeseket jelenleg vélhetően legjobban foglalkoztató originális kutatások állásáról új információ nem hangzott el, a Cariprazine nevű antipszichotikus gyógyszer harmadik fázisú klinikai vizsgálata az első negyedévben megkezdődött a bipoláris mániával kapcsolatban, a skizofréniánál pedig ebben a negyedévben. A közgyűlés meghosszabbította az igazgatóság felhatalmazását sajátrészvény-vásárlásra az alaptőke tíz százalékának erejéig újabb egy évre. A vezetői és munkavállalói ösztönzési rendszerek részvényszükséglete mellett ezt alkalmazhatják felvásárlási ügyletekhez is, a saját részvényeknek fizetési eszközként való felhasználása céljából.

Elfogadták még a korábbi alaptőke-emelési felhatalmazás újabb öt évvel való meghosszabbítását, emellett két új tag került az igazgatóságba Lantos Csaba, valamint Gulácsi Gábor, a cég pénzügyi igazgatója személyében.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet