Egyszázalékos többlettel, 24 042 ponton zárt tegnap a BUX, főként az OTP és a Telekom drágulásának köszönhetően. A Budapesti Értéktőzsde bizonytalan nemzetközi hangulatban tudott erősíteni. Míg a tengerentúli tőzsdeindexek óvatosan emelkedtek a magyar zárás idején, addig Európában a vezető piacok közül csak a német tartott fölfelé. A BUX egész nap a pozitív tartományban mozgott, a régióban a magyar tőzsde teljesített a legjobban. A forgalom nem volt túl nagy, mintegy 20 milliárd forint körül alakult. A Mol, amelynek minap kibocsátott 750 millió eurós kötvényére a Fitch Ratings a befektetői szintű cégadósi osztályzattal azonos besorolást adott, hajszálnyi gyengüléssel, 19 550 forinton zárt szerdán. A Richter 0,5 százalékkal, 42 000 forintra kúszott fel, míg az OTP 1,8 százalékkal, 6920 forintig drágult. A vezetőség átrendezését, Winkler János vezérigazgató-helyettes távozását bejelentő Magyar Telekom árfolyama 1,7 százalékkal, 794 forintra emelkedett. Az Egis fölülmúlta a Richter drágulását is több mint 3 százalékos erősödéssel. A Rába-papír még ezt is túlszárnyalta, ráadásul a győri vállalat papírjára 600 millió forintot meghaladó értékben születtek kötések. A nap nyertese ezzel együtt a közel 9 százalékkal emelkedő AAA Auto volt. A társaság a napokban közölte, hogy az előző héten az elmúlt 12 hónap legnagyobb forgalmát bonyolította. Viszonylag élénk kereskedés folyt az FHB-papírral, a bankrészvény majdnem 1 százalékkal drágult, miután a közgyűlésen kiderült: tízszázalékos profitnövekedést vár a pénzintézet, a bank nettó eredménye a tavalyi 7,05 milliárd forintról 7,7 milliárd fölé javulhat. A legrosszabbul szerdán az Orco részvénye teljesített, az ingatlanfejlesztő jegyzése 2 százalékot meghaladó mértékben hanyatlott.
