Többnyire az elemzői várakozásokat meghaladó eredményeket tettek közzé a meghatározó tőzsdei cégek, Európában pedig javult a légi közlekedés helyzete, így nem meglepő, hogy a vezető tőzsdeindexek az öreg kontinensen és a tengerentúlon is masszív emelkedéssel tudtak zárni kedden. Európában jól teljesítettek az autóipari társaságok részvényei és az energiacégek papírjai. Az autógyártók iránti érdeklődést megalapozta, hogy a Daimler erős első negyedéves számokat tett közzé, és azt is bejelentette, hogy a Mercedes-Benz divízió 2010-ben a korábban előre jelzettnél akár kétszer nagyobb eredményt is elérhet. A hírekre nemcsak a Daimler, hanem egyebek mellett a BMW, a FIAT és a Peugeot is szárnyalt. Az autóipar mellett a pénzintézeti papírok is pozitívan befolyásolták az indexeket, miután a Goldman Sachs eredményei felülmúlták az elemzői várakozásokat. Egyfajta pozitív korrekció is érvényesülhetett, hiszen az elmúlt napokban - nagyrészt éppen a Goldman miatt - inkább gyengült a banki részvények jegyzése. A Footsie 1, a DAX 1,7, a CAC-40 index pedig 1,3 százalékkal erősödött. Lapzártánk idején a tengerentúli tőzsdék is folytatták a nyitásban megkezdett emelkedésüket: a Dow Jones ipari átlaga 0,4, a Nasdaq 0,7, az S&P-500 index pedig 0,8 százalékkal állt előző napi záróértéke fölött, a piac azonban igencsak vegyesen reagált a gyorsjelentésekre. A vártnál jobb eredményről tanúskodó jelentésüket publikáló cégek közül veszített árfolyamából az IBM, a Johnson & Johnson és a Goldman Sachs is - utóbbi talán nem függetlenül a hírtől, hogy immár a britek is nyomozást indítottak az ügyükben. Kedvezően befolyásolta a befektetői érdeklődést az európai légiközlekedési helyzet javulása, ami elsősorban az energiaszektornak tett jót, és az olaj is ismét 84 dollár fölé tudott drágulni.
