Jókora mínuszokkal zártak pénteken a vezető nyugat-európai és az amerikai tőzsdeindexek. A nyitásban még emelkedő tengerentúli mutatók délutánra a piros zónába kerültek, miután kis túlzással egy rossz hír minden mást elhomályosított a Wall Streeten: az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) csalás vádjával vizsgálatot indított a Goldman Sachs ellen. A hírre a banki részvények komoly esésbe kezdtek. Pedig a nyitás előtt publikált munkaerő-piaci adat bizakodásra adhatott okot, igaz, a később kiadott michigani fogyasztói index a vártnál rosszabb lett. Az elboruló befektető hangulattal az árupiacok is lefelé indultak, az energiaszektor cégeinek jegyzése is zömmel gyengült. A dollár erősödött az euróval szemben, miután a görög kormányfő bejelentette, hogy országa megkezdte az előkészületeket a hitelek esetleges lehívására és igénybe is veszi azokat, ha Görögország érdekei megkívánják. A jelentő cégek között a Bank of America és a General Electric árfolyama is hanyatlott, ugyanez történt a Google és az AMD esetében is. Végül a Dow Jones ipari átlaga 126 ponttal, 1,1 százalékkal, 11 019 pontig süllyedt; a Nasdaq 1,4 százalékos eséssel 2481 pontig ereszkedett; az S&P-500 index pedig 1,6 százalékot veszítve értékéből 1192 ponton fejezte be a hét utolsó kereskedési napját.
Európában is a pénzintézetek teljesítettek rosszul, nem kis részben a tengerentúlról érkező hírek hatására. Mindezen túl az izlandi vulkánkitörésből származó hamufelhő is befolyásolta a hangulatot - természetesen nem kedvező irányban. Elsősorban a légi ipar és az energiacégek részvényeinek jegyzését viselte meg a repülési stop. A londoni Footsie 1,4, a frankfurti DAX 1,8, míg a párizsi CAC-40 index 1,9 százalékkal csütörtök délutáni szintje alatt zárt.
