Március végére 64,6 milliárd forintra emelkedett az inflációkövető, csak a lakosság által és csak a kincstárnál vásárolható államkötvények állománya - írja az ÁKK havi jelentése. A február végi jelentésben még 52,3 milliárd forint szerepelt, tehát az ügyfelek 12,3 milliárdért vettek március során. Ez jelentős összegnek számít ahhoz képest, hogy összesen 50 milliárdnyit hirdettek meg belőle maximum jövő január végéig (amint a többi adatból kiszámolható, a hó végéig ebből 24,6 milliárdnyi kelt el). A papír három százalékpontos felárat fizet az infláció felett, ami csak feleannyi, mint a tavaly értékesített sorozatnál, ám ez évi kamata 8,6 százalékos, ami jelenleg magasnak és vonzónak számít.
A jelentés szerint az első három hónapban a forintban kibocsátott állampapírok állománya 78,2 milliárd forinttal, 10 115,7 milliárd forintra növekedett. Ezen belül a piaci értékesítésű államkötvények állománya 295,7 milliárd forinttal nőtt, a diszkontkincstárjegyek értéke a jelentős lejáró állomány következtében 210,8 milliárd forinttal csökkent, a lakossági állampapírok összértéke pedig pár milliárd forinttal szintén csökkent.
