BUX 139023.10 -0,34 %
OTP 44900 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Márciusban történelmi csúcsra jutott a befektetési alapok vagyona

2010. április 15. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy hónap alatt 102 milliárd forint friss tőke érkezett a hazai befektetési alapokba - írja a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) jelentése. Ez nagyrészt ismét a lakossági befektetőknek volt köszönhető, de az intézményi befektetők is közel 15 milliárd forintot helyeztek el. A szervezet a folytatódó kamatcsökkentéseket, a márciusban meglóduló tőkepiacokat, valamint az alapok közelmúltbeli magas hozamait nevezte meg magyarázatként. Az összeg igen jelentősnek számít, például az elmúlt három és fél évben mindössze háromszor fordult elő, hogy a befektetési alapokba egy hónapon belül újonnan helyezett tőke mértéke meghaladja a százmilliárd forintot. A hónap végén a szervezet tagjai 420 hazai alapban soha sem látott összeget, 3344 milliárd forintot kezeltek.

A 102 milliárd forintos új befektetésen kívül a piaci teljesítmények is 82 milliárd forinttal növelték a forrásokat. Csaknem minden alaptípusba érkezett friss pénz, de a lakossági befektetők által preferált pénzpiaci, rövid kötvény-, ingatlan- és garantált alapok vezettek. A februári csüggedt hangulatot márciusban a lelkesedés váltotta fel a részvényalapoknál: miközben a tőkepiacok látványosan megugrottak, a februári tőkekivonást jelentős tőkebeáramlás váltotta fel. Márciusban 6,6 milliárd forint érkezett a nyilvános részvényalapokba, a piaci teljesítmények pedig 27,6 milliárd forintos hozamot eredményeztek.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet