Délután sem fulladt ki a magyar tőzsde lendülete, az irányadó index egész nap a pozitív tartományban mozgott, záráskor pedig 25 154 ponton állt, 2,8 százalékkal a csütörtök délutáni szint felett. A mutató napközben 25 359 pont közelében tetőzött, a minimum 24 788 pont volt; a forgalom 20 milliárd forint körül alakult. A BÉT pozitív nemzetközi hangulatban több mint kétszeresen felülteljesítette pénteken régiós társait. A vezető papírok mindegyike drágult, a legjelentősebben a Mol, amely 21 150 forintos záróárat ért el 4,5 százalékos, 950 forintos erősödéssel. Az olajpapír forgalma is jelentős volt, meghaladta a négy és fél milliárd forintot.
Az OTP Bank, amely a közgyűlési dokumentumokkal is megerősítette, hogy az idén nem tervez osztalékfizetést, 2,6 százalékkal jutott előző napi záróára fölé, a nap végén 7168 forinton adták, korábban azonban megfordult 7255 forinton is. A Magyar Telekom-részvény közel másfél százalékkal került többe, mint előző nap; a távközlési papír 797 forinton forgott a kereskedés végén. A Richter árfolyama is tovább emelkedett, ezúttal 1,8 százalékkal, 44 400 forintig. Kiugró volt a Bookline 12 százalékos drágulása, miután története során először nyereséggel zárta az évet. A néhány gyengülő papír között az Orco fél százalékkal lett olcsóbb, zártkörű tőkeemelés keretében tízszázalékos részesedést szereztek benne az AXA és a Neptune alapkezelők. Ugyancsak pénteken derült ki, hogy a Phylaxia 29,06 százalékra csökkentette részesedését a KEG Közép-európai Gázterminál Nyrt.-ben; előbbi társaság árfolyama stagnált, a KEG jegyzése 2 százalékkal jutott följebb.
