BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra 7000 forint alá gyengült az OTP

2010. március 30. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az optimistán induló, ám folyamatosan lefelé araszoló kereskedés délelőtt mélyrepülésbe váltott, ahonnan még felpattant, ám később már csak pillanatokra bukkant a felszín fölé a vezető index. A blue chipek vegyesen teljesítettek; az OTP-papír húszmilliárd forintos forgalomban közel 1 százalékot, 65 forintot veszített jegyzéséből, amely így nap végére 6935 forinton állapodott meg. A részvény 7200 forint fölött is forgott, napi minimuma pedig 6910 forint volt. A Mol kereken 1 százalékkal lett olcsóbb, így záráskor 20 195 forinton forgott. Nőtt viszont az MTelekom és a Richter jegyzése, az 1, illetve 0,5 százalékos emelkedés 793, valamint 42 500 forintos árfolyamot eredményezett. Az Egis-papírral is viszonylag jelentős forgalomban kereskedtek, azonban szektortársával szemben itt kismértékű árcsökkenést regisztrálhattak a befektetők. Komoly, 100 millió forintot meghaladó forgalomban drágult a Rába is, közel 3 százalékkal, azonban rajta is túltett a több mint 5 százalékos emelkedést produkáló Danubius, míg a nap vesztese a majd 10 százalékkal előző napi záróára alá süllyedő KEG-papír volt. Kisebb mértékben, fél százalékkal, 5730 forintig emelkedett az RFV jegyzése is, miután az Erste 7176 forintos célárral vételre minősítette a társaságot.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet