Az ázsiai emelkedés után az európai részvénypiacok is jókora lendülettel kezdték a napot, azonban végül - elsősorban a bankok miatt - enyhe mínuszokkal fejezték azt be. A vesztesek között ott található a pénzügyi szektor és számos autóipari társaság papírja is olcsóbb lett, miközben a közműcégek és az élelmiszer-ipari társaságok részvényei keresettek voltak. A bankok között különösen nagy esést mutatott az ír pénzintézetek árfolyama, miután a zöld szigetről olyan hírek érkeztek, amelyek szerint több banknál jelentős, több milliárd eurós friss tőkeutánpótlásra van szükség. Az Allied Irish Banksnak (AIB) 7,4, a Bank of Irelandnek pedig 2,7 milliárd eurónyi tőkére van szüksége, míg az állami Anglo Irish Bank 8,3 milliárd eurónyi támogatásra szorul. Ugyanakkor azt is bejelentették, hogy a toxikus eszközök felvásárlására létrehozott ír rossz bank, a NAMA (National Asset Management Agency) 47 százalékos diszkontáron vesz át mintegy 16 milliárd eurónyi kockázatos hitelállományt. Kivételt jelentett az UBS a szektorban, amely az első negyedre jelentős bevételi várakozásokat fogalmazott meg. A Footsie 0,7, a CAC-40 index 0,3, a DAX pedig 0,2 százalékkal süllyedt előző napi záróértéke alá. A tengerentúlon a nyitásbeli minimális erősödés után előbb esni kezdtek az árfolyamok, majd lapzártánk idejére ismét a pozitív tartományba emelkedtek - ha csak minimális mértékben is. A drágulást a délután kiadott lakásárindex és a fogyasztói hangulatindex egyaránt támogatta. A szektorok között itt is gyengén muzsikáltak a bankok, szemben a technológiai papírokkal, amelyek lökést kaptak a WSJ azon értesülésétől, miszerint az Apple és a Verizon szorosabbra fűzi kapcsolatait. A Dow Jones ipari átlaga és a Nasdaq nem egészen 1 százalékkal erősödött, míg az S&P-500 mutatója minimálisan gyengült.
