Sikeres volt az új változó kamatozású államkötvények csütörtöki aukciója, az eredetileg felajánlott tízmilliárd forintnyi értékpapírra 42 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, amiből 12 milliárd forintnyit fogadtak el, de ennek is a dupláját, 24 milliárdnyit bocsátottak ki (az utóbbi piaci árjegyzéshez, másodpiaci eladáshoz szükséges tartalék). A papírok átlagárfolyama szűk sávban maradt, alig tért el a névértéktől (99,75 és 100,05 százalék között volt, 99,95-os átlaggal), így a papírtól várható megtérülés is megegyezik a mögöttes kincstárjegyekével. Az utolsó három, három hónapos kincstárjegy-aukció átlaghozamával megegyező kamatot fizető papírra 59 forgalmazói ajánlat érkezett, de csak 26 volt sikeres.
Magyarországon közel tíz éve nem fordult elő, hogy normál, forintos változó kamatozású államkötvényt bocsátottak volna ki általános célcsoportnak, köztük intézményeknek is. Tavaly tavasz óta árulják szigorúan csak magánszemélyeknek a változó kamatozású, inflációkövető Prémium államkötvényeket. A papír kedvező mindazoknak, akik eddig kincstárjegy-befektetéseiket hosszabbítgatták vagy hosszú távú megtakarítást terveznek ugyan, de a kamatszint változásának kockázatait minimalizálni szeretnék.
