Gyengült a forint a devizapiacon pénteken, a magyar deviza délutánra befogta a zloty gyengülését, így az euró jegyzése 262,15 forintról 263,50 forintig emelkedett - mondta el Kolba Miklós, az ING Bank devizaüzletágának vezetője. A gyengülés különösebb forgalom nélkül, nagyobb befolyásoló hírek hiányában ment végbe. A dollár erősödött az euróval és a forinttal szemben is, az euró/dollár ismét 1,36 alá került, míg a zöldhasú jegyzése 194,80 forintra emelkedett délutánra, amikor egy euróért 263,50, egy svájci frankért pedig 183,40 forintot kértek. A következő napokban az euró jegyzése visszacsoroghat 265 forintig, a sáv pedig 262 és 267 forint között húzódhat, miután a választási bizonytalanság némi gyengülést hozhat a forintnak, utána azonban visszatérhetünk a 265 forint körüli szinthez, az év végére pedig 260 forint körüli euróárfolyam várható. A kereskedő szerint a választások miatt most megérheti megvásárolni a nyaralásra szánt eurót, de mivel a gyengülés kismértékű marad, ezért valószínűleg nem sokat nyerünk a gyorsaságon. Vegyesen, de csak kismértékben, 0-7 bázisponttal változtak a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán; a referenciaátlag így 5,13 és 7,06 százalék között szóródik.
