Nem túl nagy, de masszív emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai részvénytőzsdék, a legnagyobb nyertesek között voltak a nyersanyagcégek részvényei és a banki papírok, részben az Amerikából érkező híreknek köszönhetően. A délután közzétett adatok szerint az USA-ban a vártnál nagyobb mértékben estek a termelői árak februárban, ami az inflációs félelmek csillapulását hozhatja; ezenfelül támogatta a jó hangulatot a Federal Reserve keddi bejelentése is, miszerint "egy kiterjesztett időtartamig" várhatóan nulla közelében hagyják az amerikai kamatszintet. Az egyes társaságok között kiemelkedően teljesített az UniCredit, miután a várt veszteség helyett meglepetésre nyereséget jelentett a tavalyi utolsó negyedévről. Az Ericsson nagyobb gyengüléssel zárt, nyilván annak hatására is, hogy a Merrill Lynch leminősítette a távközlési társaságot. A Footsie 0,4, a CAC-40 index 0,5, míg a DAX közel egy százalékkal múlta fölül előző napi zárószintjét. Az összeurópai FTSEurofirst 300 index ugyancsak majdnem egy százalékkal jutott följebb a nap folyamán, így 1070,5 ponton, 2008 októbere óta nem látott magasságban állt a kereskedés végén.
Lapzártánk idején az amerikai tőzsdék folytatták a nyitásban megkezdett erősödésüket, a Dow Jones ipari átlag 0,7 százalékkal állt előző napi értéke felett, 10 760 pont fölött is járt napközben, így több mint másfél éves napon belüli csúcsot döntött, legutóbb 2008 októberében járt hasonló magasságokban. A Nasdaq 0,9, az S&P-500 index pedig 0,8 százalékos pluszban járt. Az emelkedést itt is a pénzügyi és nyersanyagcégek vezették, az Alcoa, az Exxon Mobil és a JPMorgan mellett a CIT hitelintézet árfolyama is jelentősen emelkedett. "Semmi sem állíthatja meg a tőzsdei rallyt" - idézte a Bloomberg a Wells Capital Management vezető stratégáját, James Paulsent.
