Már mintegy 5000 ügyfélnek vezet az új befektetési adókedvezményhez szükséges tbsz-számlát a K&H-csoport, ezeken több mint 13 milliárd forintnyi vagyon van, aminek mintegy 90 százaléka értékpapírokban fekszik, azon belül is 80-85 százalékos a befektetési jegyek aránya. A bankcsoport az idén nagy szerepet szán ezeknek a számláknak, amit a befektetők orientálásán, tanácsokkal való segítésén keresztül is érvényesít. A betéti jellegű tbsz-számlák felfutására inkább az év végén számítanak - mondták el a K&H Alapkezelő sajtóreggelijén.
Az alapkezelő a napokban indította el a századik tőkevédett (garantált) alapját, a Háromszor Fizető 8-at, viszonylag magas, 14 milliárd forintos indulótőkével. Az utóbbi időben felfutás tapasztalható ezen a piacon, és várható, hogy ez az év további részében is fennmarad. A most folyó jegyzések mellett a közeljövőben tervezik a K&H Tőkevédett Nyersanyag 2 és egy K&H Prémium Plusz nevű konstrukció elindítását.
Tavaly az alapkezelőnél 123 milliárd forintnyi tőkevédett (garantált) alap járt le, az állománynak mintegy fele. A húsz lejáróból 13 alakult át nyílt végűvé és folytatta így pályafutását, az átalakuló alapokban pedig az átalakuláskori tőke mintegy 66 százaléka maradt meg, ami sokkal jobb arány a piaci átlagnál. Nyolc új tőkevédett alapot is indítottak mintegy 20 milliárd forint értékben. A kifutó alapok túlnyomó többsége nem ért el pluszhozamot a minimális vállalás felett, bár ez a világméretű válság közepette nem túl meglepő.
