A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe 1,5 százalékkal, 23 210 pontig erősített bizonytalan nemzetközi hangulatban, de délután 23 470 közelében is megfordult, ezzel a régió legjobban teljesítő börzéje volt. Az összesített forgalom mintegy 50 milliárd forintra rúgott. A Nomura céláremelésével is megtámogatott OTP 2,4 százalékkal, 6349 forintra drágult, a Mol 1,5 százalékkal, 19 850 forintra javított, míg a Richter és a Telekom 1-1 százalékkal emelkedett, előbbi 42 400, utóbbi 725 forintra. Az OTP-papírokkal kiemelkedően nagy forgalomban kereskedtek, a kötések összértéke meghaladta a 36 milliárd forintot. A részvény jegyzése napközben 6480 forinton is forgott, de a 6349 forintos záróár is azt jelenti, hogy a papír simán átvitte a 6250 forintos ellenállást. A bankrészvénynek nyilván az sem jöhetett rosszul, hogy a Standard & Poor's visszaemelte Ukrajna adósbesorolását a rendkívüli befektetői kockázatokra figyelmeztető "CCC" sávból a "B" kategóriába. Ezúttal az MTelekom és a Mol is jelentős, 5 milliárd forint körüli, illetve azt meghaladó forgalomban forgott, de az Egist is félmilliárd forintnál nagyobb értékben adták-vették. A Mol is tekintélyes drágulással fejezte be a napot, azzal együtt, hogy orosz résztulajdonosa, a Szurgutnyeftyegaz részvényeire adott ajánlásán rontott a Morgan Stanley. Az FHB bankkal 200 millió forint keretösszegű, 8 éves futamidejű hitelszerződést kötő RFV ESCO Kft. tulajdonosa, az RFV közel 3,3 százalékkal erősített. Az új nagytulajdonosról beszámoló KEG pedig 3,5 százaléknál nagyobb mértékben drágult. Messze a legnagyobb árváltozást produkálta pénteken a Nordtelekom, amelynek jegyzése 2649 forinttal, közel 77 százalékkal 801 forintig zuhant, a részvényre azonban mindössze egyetlen kötés született, gyakorlatilag nulla forgalomban.
