Új opciós szerződést kötött saját részvényeire a Mol az ING Bankkal, a tavaly március 16-án rögzített 5 millió 220 ezer Mol-részvényre szóló opciós szerződés ugyanis lejárt - jelentette be a Mol. A most megkötött üzletek csupán az árban különböznek a tavalyiaktól, a teljes részvénycsomag vonatkozásában az ING európai típusú eladási opció, a Mol pedig amerikai típusú vételi opció jogosultjává válik. Mindkét opció lejárata 1 év. Míg az árfolyam azonban a most lejárt opciók esetében 30,1 euró volt (azaz a Mol nagyjából a tavaly márciusi alig 8 ezer forint feletti tőzsdei áron hívta le), az újonnan kötött opciós ár már a mostani 75,4 eurós, 20 ezer forintos árhoz igazodik.Ugyanekkor az INA szóvivője közölte, hogy március második felében döntés várható 200 millió eurónyi átváltható kötvény kibocsátásáról, amelyet a horvát kormány és a Mol, illetve intézményi befektetők vásárolhatnának meg. A kötvények négy- vagy ötéves lejáratúak lesznek és 18 hónap után válthatóak majd át. A jegyzést Ivan Suker miniszterelnök korábbi nyilatkozata szerint olyan arányban jegyzik le, hogy a horvát-magyar tulajdonrész aránya ne változzon - jelentette az MTI-Eco.
Eközben a Mol iraki mezőiben résztulajdonos Gulf Keystone partnere, az Etamic tönkrement, így a londoni olajkutató társaságnak hirtelen legalább 40 millió dolláros fizetési kötelezettsége keletkezett csak a kurd kormány számára (további 12 millió dollár az Etamicnak). A Gulf Keystone, amely korábban is küzdött finanszírozási nehézségekkel, most közölte, hogy a felmerült helyzet kezelése további pénzügyi források bevonását igényli, de számára kiváló lehetőség lesz, hogy az iraki olajmezők jövőbeli hasznát nem kell megosztania az Etamickal.
