BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átkötötte a Mol az ING opciót

2010. március 15. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új opciós szerződést kötött saját részvényeire a Mol az ING Bankkal, a tavaly március 16-án rögzített 5 millió 220 ezer Mol-részvényre szóló opciós szerződés ugyanis lejárt - jelentette be a Mol. A most megkötött üzletek csupán az árban különböznek a tavalyiaktól, a teljes részvénycsomag vonatkozásában az ING európai típusú eladási opció, a Mol pedig amerikai típusú vételi opció jogosultjává válik. Mindkét opció lejárata 1 év. Míg az árfolyam azonban a most lejárt opciók esetében 30,1 euró volt (azaz a Mol nagyjából a tavaly márciusi alig 8 ezer forint feletti tőzsdei áron hívta le), az újonnan kötött opciós ár már a mostani 75,4 eurós, 20 ezer forintos árhoz igazodik.Ugyanekkor az INA szóvivője közölte, hogy március második felében döntés várható 200 millió eurónyi átváltható kötvény kibocsátásáról, amelyet a horvát kormány és a Mol, illetve intézményi befektetők vásárolhatnának meg. A kötvények négy- vagy ötéves lejáratúak lesznek és 18 hónap után válthatóak majd át. A jegyzést Ivan Suker miniszterelnök korábbi nyilatkozata szerint olyan arányban jegyzik le, hogy a horvát-magyar tulajdonrész aránya ne változzon - jelentette az MTI-Eco.

Eközben a Mol iraki mezőiben résztulajdonos Gulf Keystone partnere, az Etamic tönkrement, így a londoni olajkutató társaságnak hirtelen legalább 40 millió dolláros fizetési kötelezettsége keletkezett csak a kurd kormány számára (további 12 millió dollár az Etamicnak). A Gulf Keystone, amely korábban is küzdött finanszírozási nehézségekkel, most közölte, hogy a felmerült helyzet kezelése további pénzügyi források bevonását igényli, de számára kiváló lehetőség lesz, hogy az iraki olajmezők jövőbeli hasznát nem kell megosztania az Etamickal.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet