OTP Dupla Fix Plusz néven új tőkevédett alapot indít a hasonló nevű bankcsoport, amelynek újdonsága a szokatlanul hosszú, közel hatéves, a tbsz-hez (tartós befektetési szerződés) igazodó futamidő. A március 8-tól április 16-ig jegyezhető befektetési jegyek lejárata ugyanis 2015. december 15-e (a kifizetés várhatóan ez után 10-15 nappal történik majd), így a végig való tartással a kamatadó-mentesség is megszerezhető. A konstrukció kétszer, a futamidő végén és 2013 decemberében fizet hozamot, az utóbbi időpont tehát nagyjából a tízszázalékos kamatadó-kedvezmény megszerzéséhez igazodik. Aki viszont végig megtartja a befektetését, annak a hozam újrabefektetéséről is gondoskodnia kell. Mivel az alap nyílt végű, 0,6 százalékos jutalék terhe mellett a hozamot ide is vissza lehet forgatni. A kiszállás pedig 2013 decemberéig kettő-, utána egyszázalékos díjjal lehetséges.
A hozam egyébként egy mostanában népszerű befektetési téma, a BRIC-országok (Brazília, Oroszország, India, Kína) részvényeinek árfolyamától függ, egy összetett index, az "S&P BRIC 40 Daily Risk Control 15%" segítségével. A két hozamfizetési időpontban 8-8 százalék minimális hozamot mindenképpen kifizet az alap, ez azonban a hosszú futamidő miatt éves szinten csak 2,73 százalék (ehm). Az ilyen alapoknál alkalmazott participációs érték, amivel a részvényindex emelkedését megszorozzák majd, legalább 60 és legfeljebb 140 százalék lehet, a pontos számot a jegyzés után teszik közzé.
