Nagy összegben jegyeztek a - feltehetően jobbára lakossági - befektetők az OTP egyéves, 2011/IV. sorozatú kötvényeiből a múlt héten, 20,2 milliárd forintnyi papír kelt el kereken évi hatszázalékos hozam mellett. Összehasonlításképpen, egy héttel korábban ugyanebből a kötvényből valamivel több mint hárommilliárdnyit vásároltak meg.
Az új, a tartós befektetési szerződések (tbsz) futamidejéhez igazodó, közel négy-, illetve közel hatéves (2013 végén és 2015 végén lejáró) kötvényekből 890, illetve 670,5 millió forintnyi fogyott. Ezen a héten az egyéves, már régóta a kínálatban szereplő papírok új sorozata (2011/V) szintén hatszázalékos hozammal forog.
Újra lehet kapni a tbsz-optimalizált kötvényekből is, a hosszabb sorozat hozama változatlanul évi hét százalék, a rövidebbé 7-ről 6,75-re csökkent.
