Az INA igazgatóságának elnöke, Geszti László pénteken lemondott pozíciójáról, utódja Áldott Zoltán, a kutatás és termelés divízió vezérigazgató-helyettese lesz. Geszti László - aki lemondását egészségügyi okokkal indokolta - a továbbiakban Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató kiemelt tanácsadója lesz. A kinevezés hatálybalépéséhez az INA közgyűlési döntése szükséges, amelynek összehívására a Mol közleménye szerint késedelem nélkül sor kerül.
Az orosz lapok közül pénteken a Vedomosztyi szentelt rövid írást a Szurgutnyeftyegaz Mol-csomagja további sorsának. A lap meg nem nevezett orosz tisztségviselők véleményét idézte, akik szerint két megoldás lehet: vagy el kell adni a Mol-részvényeket - lehetőleg nyereséggel -, vagy megvárni az új magyar kormányt, amely talán lojálisabb lesz Oroszország iránt - tudósított az MTI-Eco.
