TakarékInvest Hozamfutár 2011/09 néven csütörtöktől április 2-ig jegyezhető a Takarékbank új, másfél éves futamidejű strukturált kötvénye. Az értékpapír az első és az utolsó hat hónapra 3,75, illetve 2,5 százalékos (évi 7,5 és 5 százalékos) fix kamatot, míg a középső féléves periódus után a vezető európai részvények mozgását leképező EuroStoxx50 indexhez kötött kamatot fizet. Ez a középső kamat hét százalék lesz, ha az index kilép egy bizonyos sávból, de a sáv pontos szélei még nem ismeretesek, csak annyit tettek közzé, hogy alsó széle 50 és 95, felső széle 105 és 150 százalék között lesz. (A végleges értékeket a jegyzés lezárása után állapítják meg.)
Ha viszont nem lép ki az index ebből a tartományból, akkor ez a középső kamatszelvény nullát ér, vagyis a papír akkor kedvező, ha az európai részvényárak valamely irányba elindulnak, nem stagnálnak majd. A kötvénytulajdonosok számára túl nagy izgalmakat azért nem tartogat a konstrukció, mert a hozama a részvénybefektetésekhez képest szűk sávban ingadozik, a minimálisan kifizetendő 6,25 százalékos kamattal évi 4,24, a maximális 13,25 százalékkal pedig évi 9,09 százalék (ennyi az ehm-je).
Mint több más banki befektetést, ezt a papírt is csak jelentős véráldozatok árán lehet idő előtt értékesíteni. Az első hónap során egyáltalán nem veszik vissza, azután hat hónapig a névérték 87 százalékát lehet kapni érte, aztán újabb hat hónapig 89 százalékot ér. Névértéken csak az utolsó két hónapban lehet visszaváltani (a felhalmozott kamatok kifizetését ráadásul nem említik).
