BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó lesz, ha nem oldalazik majd a tőzsde

2010. február 25. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

TakarékInvest Hozamfutár 2011/09 néven csütörtöktől április 2-ig jegyezhető a Takarékbank új, másfél éves futamidejű strukturált kötvénye. Az értékpapír az első és az utolsó hat hónapra 3,75, illetve 2,5 százalékos (évi 7,5 és 5 százalékos) fix kamatot, míg a középső féléves periódus után a vezető európai részvények mozgását leképező EuroStoxx50 indexhez kötött kamatot fizet. Ez a középső kamat hét százalék lesz, ha az index kilép egy bizonyos sávból, de a sáv pontos szélei még nem ismeretesek, csak annyit tettek közzé, hogy alsó széle 50 és 95, felső széle 105 és 150 százalék között lesz. (A végleges értékeket a jegyzés lezárása után állapítják meg.)
Ha viszont nem lép ki az index ebből a tartományból, akkor ez a középső kamatszelvény nullát ér, vagyis a papír akkor kedvező, ha az európai részvényárak valamely irányba elindulnak, nem stagnálnak majd. A kötvénytulajdonosok számára túl nagy izgalmakat azért nem tartogat a konstrukció, mert a hozama a részvénybefektetésekhez képest szűk sávban ingadozik, a minimálisan kifizetendő 6,25 százalékos kamattal évi 4,24, a maximális 13,25 százalékkal pedig évi 9,09 százalék (ennyi az ehm-je).

Mint több más banki befektetést, ezt a papírt is csak jelentős véráldozatok árán lehet idő előtt értékesíteni. Az első hónap során egyáltalán nem veszik vissza, azután hat hónapig a névérték 87 százalékát lehet kapni érte, aztán újabb hat hónapig 89 százalékot ér. Névértéken csak az utolsó két hónapban lehet visszaváltani (a felhalmozott kamatok kifizetését ráadásul nem említik).

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet