A tavalyi negyedik negyedévben is folytatódott a nyugdíjpénztárak vagyonának trendszerű növekedése, miközben az intézményi megtakarításokon belül a második legnagyobb részt kitevő biztosítói vagyon aránya kisebb növekedési dinamikája miatt csökkent - derül ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) negyedéves jelentéséből. Az egész éves tendenciákhoz hasonlóan egyre több magyar és külföldi részvény került a kosarakba, ennek - és a tőzsdei fellendülésnek - köszönhetően pedig a hozamok is milliárdokkal növelték a befektetések értékét. Az intézményes megtakarítások teljes állománya év végén 8177 milliárd forintot tett ki piaci értéken.
