Az FHB Jelzálogbank bejelentette, hogy visszavásárolja az államtól a különleges osztalékelsőbbségi részvényeket a különleges vétójogot biztosító részvénnyel együtt, majd a társaság tőkéjének egyidejű leszállítása mellett bevonja azokat. A visszaválsárlási érték az állammal kötött megállapodásban foglaltak értelmében azonos a kibocsátási értékkel, azaz harmincmilliárd forint. A részvény-visszavásárlás következtében a 2009 negyedik negyedévére vonatkozó időközi vezetőségi beszámolóban közölt eredmény szignifikánsan nem változik - közölte a hitelintézet. Az igazgatóság megvizsgálta azokat a körülményeket - válság, devizapiaci volatilitás stb., amelyek 2009 elején az állammal kötött szerződéshez vezettek. Az ezekben a külső és belső körülményekben bekövetkezett pozitív változások miatt arra a következtetésre jutott, hogy az állami tőke jelenléte már nem indokolt.
