BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszezer forint feletti új Mol-célárfolyamok

2010. február 21. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eladásról vételre minősítette át a Mol részvényeit a UBS, a Credit Suisse pedig célárfolyamot emelt pénteken. A UBS 46 százalékkal emelte célárfolyamát, a korábbi 14 ezerről 20 500 forintra, a Credit Suisse pedig 18 729 forintról 20 725 forintra, fenntartva a papír felülteljesítő minősítését. A UBS elemzője ezzel felsorakozott azok közé, akik a magyar olajcég kurdisztáni kilátásait pozitívnak ítélik meg és számottevő lehetőséget látnak a Mol portfólió-mixében, azaz a gáztárolás, az upstream és az INA-reorganizáció területén. A Mol ezzel a UBS-nél be is került a cég kedvenc közép- és kelet-európai olajcégei közé. Néhány nappal ezelőtt a Merrill minősítette fel az olajcéget, 20 ezer forintra emelve a célárfolyamot, a UBS viszont akkor még kifejezetten pesszimista volt.
A gyorsjelentés megjelenése óta - amit az elemzők tulajdonképpen a vártnak megfelelőnek, de inkább gyengének minősítettek - a Mol lassan javítani tud elemzői megítélésén. A Bloomberg 19 ajánlása között a legtöbb (53 százalék) semleges, azaz tartást javasol, eladást, illetve negatív minősítést három, vételi, illetve pozitív ajánlást pedig hat tart fenn a papírra. A célárfolyamok átlaga is lassan emelkedik, jelenleg 17 945 forint.
A Mol és az Exxon Mobil arról értesítette magyarországi partnerét, a Falcon Oil & Gas-t, hogy kiszáll a makói projektből. A Mol ugyanakkor hangsúlyozza, hogy elkötelezett marad nem-hagyományos portfoliója mellett, például a Makói-medence nyugati részén is tovább folytatja tevékenységét.

(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet