A Bank of America-Merrill Lynch 17 ezer forintról 20 ezer forintra emelte a Mol célárfolyamát a cég javuló kutatás-termelési kilátásaira hivatkozva - jelentette a Bloomberg. A Molnak jelentős esélye van arra, hogy az upstream üzletág marginjai növekedhessenek a Merrill szerint, így az ajánlása vétel a részvényre.
A Mol gyorsjelentése után azonban nem csak optimista ajánlások születtek, a Natixis tegnap csökkentette a Mol-részvényekre vonatkozó célárát 17 400 forintra és ajánlását is felhalmozásra rontotta. A UBS elemzője még ennél is kevésbé látja vonzónak a részvényeket, az elemző 14 ezer forintos célár mellett fenntartja eladás ajánlását. A többi elemzőhöz képest meglehetősen pesszimista hozzáállás - a Bloomberg által összegyűjtött elemzői ajánlások közül egyedül javasol eladást, utána a Concorde is csak alulsúlyozást javasol, de tíz százalékkal magasabb célár mellett - indoklása a Szurgutnyeftyegazhoz való negatív viszonyulás. Az elemző szerint a Mol felvásárlása teljesen valószínűtlen és ezért semmilyen felvásárlási prémium nem indokolt.
A Mol a gyorsjelentés megjelenése után telefonkonferenciát tartott, ahol tájékoztatta az elemzőket a kurdisztáni kutatás állásáról. Az Akri-Bijeel mezőn - ahol a Molnak 80 százalékos a részesedése - a tervezett 4-4,5 kilométeres mélységig még több mint egy kilométer hátravan (jelenleg 3200 méteren járnak), és ezt várhatóan az első negyedév végén, második negyedév elején érik el. Az INA szíriai projektjénél 2010 végére várható a napi 5,5 millió köbméter gáz kitermelése. A Mol megerősítette idei, napi 130-135 ezer hordós várható kitermelési szintjét. (A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel.)
