Január végére a hazai befektetési alapok vagyona a válság előtti szintre ért, 2008 áprilisa óta nem volt ennyi pénz bennük - írja a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz). A szervezet jelentése szerint a kiemelkedő tőkebeáramlás ismét főleg a lakossági befektetőknek köszönhető. Egy hónap alatt több mint 94 milliárd forint érkezett a szektorba, ebből intézményi alapokba húszmilliárd. Az összes vagyont a piaci teljesítmények 6,2 milliárd forinttal növelték. A garantált alapokon kívül minden alaptípusba friss pénzek érkeztek. A hónap végén a szervezet tagjai 410 alapban 3099 milliárd forintot kezeltek. A tőkepiaci lassulás megváltoztatta a befektetők hozzáállását, és a korábbi hónapok tőkekivonása után jelentős, 8,6 milliárd forintos tőkebeáramlás jelentkezett a részvényalapoknál, így ezek vagyona három százalékkal nőtt. A garantált alapok főleg lejáratok miatt zsugorodtak. A kötvényalapok vagyona nőtt a leggyorsabban, 6,6 százalékkal, a pénzpiaci alapok ennél szerényebben bővültek. Az ingatlanalapok 7,6 milliárd forint friss tőkét vonzottak.
NAPI
