Korábbi kötvény jellegű, kis mennyiségben részvényeket tartó alapja, a Reálszisztéma Értékpapír működését gyökeresen átalakítja a hasonló nevű alapkezelő. Ez az egyik legrégebbi hazai alap, kibocsátási tájékoztatója szerint a hetedik az országban, közel 15 éve, 1995-ben hozták létre. Most a PSZÁF engedélyével Reálszisztéma-Marco Polo Származtatott Abszolút Hozam Alap névre keresztelik át, és ennek megfelelően profilja is a kockázatosabb eszközök felé tolódik.
A kibocsátási tájékoztató alapján a portfóliót úgynevezett tematikus típusú szemlélettel állítják majd össze, azaz befektetései során azokat a globális tendenciákat veszi figyelembe, amelyek az alapkezelő véleménye szerint a következő 3-5 év során a legnagyobb hatást gyakorolják majd a befektetésekre. A jelenleg kiemelten kezelt témák a jövőben várható kőolajhiány, a kimerülő ritkaföldfém-készletek, a halmozódó amerikai adósság, illetve a rohamosan növekvő pénzkínálat és az ezzel összefüggő inflációs veszélyek.
Alapvetően részvények és kötvények között osztják majd meg a tőkét, de a tájékoztató mást is megenged, mint egyes árupiaci ügyletek vagy befektetési jegyek. Az alapra mindenesetre magára is ráférne némi tőkeinjekció, az utóbbi időben ugyanis tőkéje 60 millió forint alá süllyedt, ami a hatékony működéshez biztosan nem elegendő.
