A kormánynak az energiabiztonság, a Molnak az EU-n belüli kelet-közép-európai közös érdekek kormányzati szintű képviselete a fontos - derült ki a kormányszóvivői közleményből, amely a Mol Bajnai Gordon miniszterelnök részvételével tartott igazgatósági üléséről tudósított. Bajnai szerint a Molnak kiemelkedő szerepe van Magyarország energiabiztonságának megerősítésében a közép-európai gázvezeték-együttműködésben, a Nabucco létrehozásában és a Déli Áramlaton érkező gáz tárolásában játszott szerepe miatt. Budapest hamarosan nemzetközi energiacsúcsot tart a visegrádi négyek, az EU és az USA részvételével. A Mol ugyanekkor nemzetközi elismerést is kapott a svájci Sustainable Asset Managementtől - ez a cég a Dow Jones Fenntarthatósági Indexhez készít elemzéseket -, amely a fenntarthatósági szempontból legjobban fejlődő vállalat címet adta neki.
