BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bajnai a Mol igazgatóival találkozott

2010. február 4. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormánynak az energiabiztonság, a Molnak az EU-n belüli kelet-közép-európai közös érdekek kormányzati szintű képviselete a fontos - derült ki a kormányszóvivői közleményből, amely a Mol Bajnai Gordon miniszterelnök részvételével tartott igazgatósági üléséről tudósított. Bajnai szerint a Molnak kiemelkedő szerepe van Magyarország energiabiztonságának megerősítésében a közép-európai gázvezeték-együttműködésben, a Nabucco létrehozásában és a Déli Áramlaton érkező gáz tárolásában játszott szerepe miatt. Budapest hamarosan nemzetközi energiacsúcsot tart a visegrádi négyek, az EU és az USA részvételével. A Mol ugyanekkor nemzetközi elismerést is kapott a svájci Sustainable Asset Managementtől - ez a cég a Dow Jones Fenntarthatósági Indexhez készít elemzéseket -, amely a fenntarthatósági szempontból legjobban fejlődő vállalat címet adta neki.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet