BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Súlyosbítást kért az ügyész Globex-ügyben

2010. február 2. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ügyész vádbeszédével és a védelem beszédeivel folytatódott a két volt Globex-vezető, Postáné Vellai Györgyike és Vajda László feljebbviteli büntetőpere a Fővárosi Ítélőtáblánál. Az ügyész megalapozottnak találta a vádlottak elleni keresetet különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás, sikkasztás, hűtlen kezelés és hasonló cselekmények kapcsán, és az elsőfokú, sok évvel ezelőtt született, viszonylag enyhébb ítélet súlyosbítását kérte. (Az azután született, az elsőfokúnál súlyosabb ítéletet eredményező másodfokú eljárást tárgyalják újra most.) A védelem részben felmentést, részben enyhítést kért, a vádlottak ártatlannak vallották magukat. Ítéletet várhatóan február 11-én hoznak majd.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet