BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mérséklődő veszteség a Pannunionnál

2010. február 2. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannunion csoportszinten 86 millió forintos veszteséget szenvedett el a negyedik negyedévben, ami látványos javulás az egy évvel korábbi azonos időszak 601 milliós negatívumához képest, míg az év egészét 33 milliós mínusszal zárta a cég. A csomagolóanyagokat gyártó vállalat gyorsjelentése szerint a szezonálisan leggyengébb december ellenére az eddigi legmagasabb, 3,23 milliárd forintos árbevételt sikerült realizálnia a negyedév során, ami év/év alapon 13 százalékos javulást takar. A társaság EBITDA-szintje ellenben a magas általános költségszint miatt 398 millióról 350 millió forintra olvadt az időszak során. Az év egészét nézve 12,37 milliárd forintos árbevételén 33 millió forintos veszteséget könyvelhetett el a Pannunion. Jó hír azonban, hogy a csoport rendelésállománya növekedést mutat, illetve a kamatterhek az év végére már kismértékben csökkentek. A társaság elindította a GOP-pályázathoz kapcsolódó, átfogó technológia-korszerűsítést és kapacitásbővítést célzó fejlesztési és beruházási projektjét. A vissza nem térítendő 227 millió forintos támogatási összegből december végén 90 millió forint előleget kapott meg a cég. A beruházásokhoz nem tervez további hitelfelvételt a Pannunion, hiteleit a negyedik negyedévi szinthez hasonlóan törleszti tovább.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet