BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúszásban a Pearl gázkitermelése

2010. február 1. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csaknem egyéves csúszásban van a 10 százalékban Mol-tulajdonban lévő Pearl-projekt a köztes célként kitűzött napi 300 millió köbláb kitermelési szint elérésével - jelentette be az Abu-Dzabiban tartott Gas Arabia konferencián a Pearl fő tulajdonosa, a Crescent Petroleum képviselője. A Bloomberg tudósítása szerint jelenleg 120 millió köbláb kitermelésénél tartanak, a 300 millió köblábas szintet az elmúlt év első felében kellett volna elérniük, ehelyett ez csak az idei harmadik negyedévre várható. A Mol még tavaly májusban vásárolt tízszázalékos részesedést a Pearl Petroleum Company Limitedben a Crescent Petroleumtól és a Dana Gas PJSC-től, amelyben egyúttal az OMV is hasonló részesedést szerzett. A Pearl eredeti tervei szerint 2014-2015-re a társaság birtokában lévő Khor Mor és Chemchemal mezőkről naponta mintegy 3 milliárd köbláb (évi 31 milliárd köbméter) földgázt fognak kitermelni, amit részben a megépülő Nabucco vezetékbe terveznek betáplálni, illetve Törökországban értékesíteni.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet