Miután az egész napot a negatív tartományban töltötte, a vártnál jobb amerikai feldolgozóipari adatra az utolsó órában nemzetközi társaival összhangban meredeken felívelt a BUX, amely így 0,45 százalékos plusszal, 21 929,66 ponton zárt február első napján. A mutató a 380 pontos sáv bejárása után napi csúcspontján fejezte be a kereskedést, igen lanyha, 11,5 milliárd forintos összforgalom mellett. A vezető papírok vegyes képet mutattak a nap végére. Míg a Mol 1,23 százalékkal, 18 740 forintra szépített és a Telekomnak is sikerült 0,85 százalékkal, 714 forintra javítania, addig az OTP éppen csak, de lemaradt a pluszos zárásról. A bankpapír 0,05 százalékkal, azaz 3 forinttal alulmúlva pénteki záróértékét, 5845 forinton búcsúzott. Kisebb társa, az FHB viszont 2,4 százalékot erősödve, 1408 forinton végzett. A blue chipek közül a Richter bizonyult a leginkább alulteljesítőnek, a gyógyszerpapír 0,63 százalékkal, 41 200 forintra rontott. Szektortársa, az Egis lett ellenben a nap nyertese, árfolyama 3,57 százalékkal, 18 850 forintra emelkedett. Igaz, a teljes képhez hozzátartozik, hogy ezt igen gyenge, 37 millió forintos forgalom mellett tette. Mozgolódás volt tapasztalható a két BÉT-re bevezetett áramszolgáltatónál: míg az Elmű jegyzése 0,73 milliós forgalomban 3,10 százalékkal, 29 070 forintra esett, az Émász részvényei 4,2 milliós forgalom mellett 2,22 százalékkal feljebb kerülve, 23 ezer forinton zártak. Az econet.hu a tőkeemelésről döntő rendkívüli közgyűlésen a várakozásokkal összhangban zöld utat kapott a forrásbevonásra, árfolyama 1,57 százalékkal, 125 forintra esett. A kisebb papírokat követő BUMIX az Egis szárnyalásának köszönhetően 1,03 százalékos emelkedéssel zárta a hónap első hétfőjét.
