BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megdőlhet a chicagói tőzsde egyeduralma

2010. január 27. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komoly kihívás elé nézhet az amerikai tőzsdei határidős ügyletek 98 százalékát bonyolító Chicago Mercantile Exchange (CME) - írja a Financial Times. A határidős piacok felügyeleti szerve, a CFTC ugyanis elutasította azon kérelmét, hogy állják útját a Wall Street-i óriások által alapított, határidős állampapí­rokra specializálódott tőzsdét üzemeltető ELX törekvéseinek. A többek közt a Goldman Sachs, a JPMorgan, a Deutsche Bank és a Credit Suisse által támogatott ELX tavaly hagyatta jóvá a felügyelettel a határidős pozíciók tőzsdék közötti átvezetésére vonatkozó (exchange of futures for futures, EFF) szabályát. Az eljárás lehetővé teszi, hogy az egyik tőzsdén megnyitott pozíciót egy másikon zárják le, illetve az elszámolás is külön történjen. A saját klíringházat üzemeltető CME érvelése szerint ez visszaélésekhez és látszatügyletek lebonyolításához vezethet, ám a CFTC nem osztotta ezen véleményüket. Ennek ellenére a CME továbbra sem hajlandó elfogadni az EFF szabályt, mivel a felügyelet erre nem szólította fel egyértelműen, és további lépéseket tervez.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet