BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenegy év után sincs vége a Globex-ügynek

2010. január 26. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Immár a második fellebbviteli eljárást folytatja le a Fővárosi Ítélőtábla az 1998 őszén összeomlott Globex Holding és kapcsolt vállalkozásai ügyében. Az első fellebbviteli eljárást a büntetőjogi szabályok megsértése miatt ismétlik meg. A per középpontjában főként a XI. kerületi önkormányzatnak és Sopron városának százmilliós, illetve milliárdos nagyságrendű követelései állnak, valamint 59 rendbeli, kisbefektetők értékeivel kapcsolatos visszaélés - sikkasztás, társtettesként és felbujtóként elkövetett sikkasztás.

Az új eljárás kedden irategyeztetéssel kezdődött, majd csütörtökön folytatódik a vádlottak beadványaival, és felolvassák a cégek német tulajdonosának vallomását, akit a persorozatban eddig még nem hallgattak meg. Az igen szövevényes ügyben szerepelnek kárpótlási jegyek, furcsa tőzsdén kívüli és külföldi részvények, cégjegyzékben nem szereplő kárpótlásijegy-hasznosító társaság, illetve a Hotel Rózsadomb fantomszálló részvényei.
Miután a többi vádlott esetében a korábbi bírósági döntések jogerőre emelkedtek, most már csak az ügy két fő vádlottja, Postáné Vellai Györgyike és Vajda László áll a bíróság előtt.
A Befektetővédelmi Alap a Globex kisbefektetőinek 275 millió forintot fizetett ki annak idején kártalanításként, a nagybefektetők (önkormányzatok, cégek) esetében a hiányolt összeg jóval nagyobb volt, korábban összesen hatmilliárd forint körüli kárról írt a sajtó.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet