BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jócskán rávert a várakozásokra a Goldman

2010. január 21. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Goldman Sachs 4,95 milliárd dolláros, részvényenként 8,2 dolláros negyedik negyedéves nyereséget ért el, szemben a Thomson által megkérdezett elemzők papíronként 5,2 dolláros prognózisával. A társaság bevételei az időszak során 9,62 milliárd dollárt tettek ki, ami némileg elmarad a Thomson 9,65 milliárdos elemzői konszenzusától. A bevételek oroszlánrészét, 6,41 milliárd dollárt ismét a kötvény-, részvény- és árupiaci befektetésein érte el a Goldman. A negyedik negyedéves eredmény óriási javulás a tavalyi azonos időszak közel ötdolláros papíronkénti veszteségéhez képest. A teljes évet tekintve a pénzintézet 45,17 milliárd dolláros bevételein 13,4 milliárd dollárnyi, részvényenként 22,13 dolláros nyereséget könyvelhetett el. A TARP hitelt tavaly az elsők közt törlesztő Goldmannak tőkemegfelelőségi mutatójával sem kell szégyenkeznie, kitűnőnek mondható, 15 százalékos Tier 1 tőkearányával. A pénzintézetet az elmúlt évben számos kritika érte az átlagosnál magasabb vezetői bónuszok kifizetéséért, így tanulva hibáiból, a válság előtti 2007-es szintnél ötödével kisebb, története legalacsonyabb éves keretét különítette el kompenzációkra. A Goldman részvényárfolyama lapzártánkig több százalékkal esett az amerikai elnök banki tervei miatt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet