BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az osztalék- és olajpapírok lehetnek a nyerők

2010. január 21. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hagyományosan osztalékfizető közszolgáltató, telekommunikációs és egészségügyi szegmens előremutató P/E szerinti árazási szintjei jelenleg a válság előtti szint 70 százalékán állnak, így a magas osztalékhozamú papírok vonzó befektetési lehetőséget kínálnak - mondta a Quaestor idei kilátásait taglaló sajtótájékoztatón Háda Bálint, a brókerház elemzője. A bankszektorral kapcsolatban óvatosságra int a Quaestor elemzője, mivel ezen iparág papírjai tűnnek a leginkább túlárazottnak az egy év múlva várható profitokkal összevetve. Az olajipari szektor a viszonylag magas árazási szint ellenére a várhatóan magasan ragadó olajárak következtében profitnövekedési pályán tud maradni, ezért továbbra is vonzó befektetési célpontot kínál a szakember szerint. A magyar részvénypiacról szólva Háda elmondta, a blue chipek közül a nyersanyagpiacok emelkedésének vagy magas szinten ragadásának esélye miatt a Molt preferálják az OTP-vel szemben, ám a hazai olajcégnél a finomítói árrések stagnálása veszélyt jelenthet. Az OTP-nél kockázati tényező, hogy a portfólióminőség tovább romolhat a vállalati csődök és a tartósan magas munkanélküliség miatt, ráadásul emiatt a hitelezés élénkülése is tovább halasztódhat. A Telekomnál Háda szerint a papír mögött nincs érdemi változás, osztalékpapírként teljesítménye továbbra is az állampapírokétól függhet. Az egyetlen befektetői sztori jelenleg a Richter originális kutatási projektje, ám az Egis bukását felidézve ez is jelenthet kockázatot.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet