BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ütemezett veszteség a Citinél

2010. január 19. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Citigroup 7,6 milliárd dolláros, azaz az elemzői várakozásoknak megfelelő, részvényenként 33 centes veszteséget szenvedett el a negyedik negyedévben. A TARP-visszafizetéssel kapcsolatos költségek, illetve egyéb egyszeri tételek kiszűrésével a veszteség 1,4 milliárd dollárt, azaz papíronként 6 centet tett ki. Bár a társaság a kihívásokkal teli környezetben továbbra is óvatos álláspontot képvisel, a hitelpiac javulására és stabilizálódására utaló jeleket vél felfedezni főleg az ázsiai és latin-amerikai piacokon - szögezi le a gyorsjelentésben John Gerspach, a Citi pénzügyi igazgatója. Az év egészét tekintve a Citigroup megúszta 1,6 milliárdos veszteséggel, amiben jelentős szerepet játszottak a költséglefaragások, illetve a Smith Barney brókerüzletág felének értékesítése. A Citi részvényei a gyorsjelentés közzétételét követően először két százalék körül estek, ám később pluszba lendültek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet