Kétszázmillió euró értékű átváltoztatható kötvényt bocsát ki az INA márciusban Ivan Suker horvát pénzügyminiszter szerint - tudósított a Bloomberg a horvát HINA hírügynökségre hivatkozva. A kötvények felét az állam és intézményi befektetők, a másik felét a Mol fogja lejegyezni és csak 18 hónap eltelte után lesznek átválthatóak. A pénzügyminiszter szerint nem fontolták meg a Mol többségbe kerülésének lehetőségét. A kötvényből befolyó pénzből a helyi média szerint a horvát olajvállalat elsősorban az adókötelezettségeit és működését finanszírozná. A Mol szerint a kötvénykibocsátásról még nem született végleges döntés, így egyelőre tájékoztatást sem tudnak adni róla.
A tavalyi év utolsó napjaiban a Mol már nyújtott egy 200 millió dolláros hitelt az INA-nak ugyanebből a célból, amiből a társaság a gázüzletágról született megállapodásban foglaltak szerint adótartozásának jelentős részét fizette ki. A kötvénykibocsátás ténye - ha valóban megvalósul - vélhetően nem lesz túl meglepő a piac számára, hiszen már a december 16-án született megállapodásban is esett szó róla. Érdekesebb lesz a papírok elosztása, amiből kiderülhet, hogy végül ez lehet-e a Mol számára az INA-többség elnyerésének útja vagy sem.
(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel.)
