BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Decemberben folytatódott a befektetésialap-boom

2010. január 13. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az alapkezelők szervezete, a Bamosz tagjai által kezelt alapokba decemberben 54,5 milliárd forintnyi friss tőkét fektettek, emellett vagyonukat az elért hozamok is 34,6 milliárd forinttal növelték - írja a szervezet jelentése. Ez 3,1 százalékos bővülés, az év végén így 2998 milliárd forintot kezeltek, utoljára 2008. szeptember végén mértek ennél magasabb értéket. Az év utolsó hónapjában is a pénzpiaci alapok teljesítettek a legjobban, ezek vagyona 4,4 százalékkal emelkedett, 38 milliárd forint friss tőke érkezett és 5,1 milliárd forint hozam képződött. Jól teljesítettek az ingatlanalapok, nyolcmilliárd forint friss tőkét vonzottak és 1,7 milliárd forint hozamot termeltek.

Egyes magasabb kockázatú alapokból - részvényalapok, abszolút hozamú alapok - kisebb, pár milliárd forint értékben tőkét vontak ki a befektetők. A nyilvános garantált alapok összvagyona tavaly először decemberben nőtt, igaz, csak 0,1 százalékkal. A kötvényalapokba 4,6 milliárd forint új forrás érkezett, viszont 1,7 milliárd forint veszteséget szenvedtek el. A 25 nyilvános származtatott alap vagyona újabb 4,1 százalékkal nőtt, több mint kétmilliárd forint friss pénzt vonzottak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet