BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis Londont választják az orosz oligarchák

2010. január 11. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár Oleg Gyeripaszka cége, az alumíniumipari óriás Rusal Hongkongot választotta legújabb, több milliárd dolláros tőkeemelésének színhelyéül, ez még korántsem jelenti azt, hogy az orosz milliárdosok teljesen elfordultak volna a londoni tőzsdétől - írja a Financial Times. A lap értesülései szerint ugyanis több oligarcha is az LSE-n keresztül vonna be friss tőkét vállalatába. A Szergej Popov és Andrej Melnyicsenko érdekeltségébe tartozó legnagyobb orosz kőszénkitermelő társaság, a Szuek esetében már a héten elkezdődhetnek a vállalat londoni, illetve moszkvai tőzsdére való bevezetésének előkészületei. Az ügyhöz közel álló források szerint a kibocsátás során a cég 25 százalékát értékesítenék, mintegy 9 milliárd dollár értékben. A másik idén esedékes bevezetés pedig a Vlagyimir Potanyin tulajdonában álló, egyik legjelentősebb orosz médiavállalatnak számító ProfMedia 2 milliárdos kibocsátása lesz.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet