BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többségbe kerülhetne az INA-ban a Mol

2010. január 7. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Többséget szerezhetne a Mol az INA-ban - írta tegnap horvát lapokra hivatkozva a HVG. A lap információi szerint a jelenleg 47 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező magyar cég vállalati kötvényekért cserébe kifizetné az INA mintegy 1,8 milliárd kunás adósságát a horvát állam felé. Ezeket a kötvényeket azután a Mol INA-tulajdonrésszé konvertálná és így többségbe kerülhetne a társaságban, amely a lap értesülései szerint több orosz energiacégnek - a lap a Gazpromot említi név szerint - is felvásárlási célpontja, hiszen kulcspozíciót tölthet be a Déli Áramlat vezeték megvalósulása során.

A Mol kommunikációs igazgatója, Somlyai Dóra a Napi ezzel kapcsolatos kérdésére elmondta, hogy az INA adótartozásai egy részének kifizetésére a Mol már nyújtott anyavállalati hitelt, a tartozás fennmaradó részének rendezéséről tárgyalások folynak, döntés még nem született.

A már kifizetett mintegy 1 milliárd kunás adótartozáson felüli részt március 31-ig kell rendezni. Az erről kötött megállapodás szövegében említés történik kötvények lehetséges kibocsátásáról ugyanúgy, mint a szíriai Hayan blokk akár 50 százalékának a Mol részére történő esetleges eladásáról.
(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet