BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalékot fizethet a Kulcs-Soft

2010. január 7. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Kulcs-Soft a tavalyi évben 803 millió forint bevétel mellett várhatóan 100 milliós nyereséget könyvelhet el, amit a cég teljes egészében osztalékfizetésre fog fordítani - jelentette be a társaság a BÉT honlapján. A 2008-as értéknél 30 százalékkal magasabb bevétellel a társaság felülmúlta a menedzsment 720 milliós, óvatos várakozását, illetve teljesítette a 800 milliós remélt célszámot is.

A teljes nyereség osztalékként való kifizetésére a társaság tőzsdei bevezetésének napján a fő tulajdonos elnök-vezérigazgató, Kulcsár Tibor már tett utalást. A 80 millió forintot valamivel meghaladó adózott eredményből részvényenként mintegy 14 forint osztalékot fizethet ki a cég.
A Kulcs-Soft 2010-re 1 milliárd forintos árbevétel mellett 15-20 százalékos profitkulccsal 150-200 milliós nyereséget tervez.

A tőzsdei cégek kedvező adózása minden bizonnyal komoly szerepet játszott a cég életében, s nem lenne meglepő, ha az új jövevény Finext és Nordtelekom is jelentősebb osztalék kifizetéséről határozna - mint tette azt debütálása után a TC is.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet