Összesen 1,675 milliárd forint értékben emelte meg a geotermikus tevékenységet folytató Pannergy Polifin Zrt. alaptőkéjét a Pannergy. A tőkeemelés új részvények zártkörű forgalombahozatalával történik, úgy, hogy 725 millió forintot pénzbeli hozzájárulással, illetve 950 milliót nem pénzbeli hozzájárulással tesznek be a társaságba. Így a Polifin jegyzett tőkéje 25 millió forintról 1,7 milliárd forintra emelkedik.
A lépés előzménye, hogy a Pannergy tavaly novemberben szindikátusi szerződést írt alá az Albrecht Ottó által fémjelzett ONP Holdings SE európai részvénytársasággal. A megállapodás értelmében a felek a Polifinben több fázisban hajtanak végre tőkeemelést, amelynek eredményeképpen az ONP részesedése 15 százalékra növekedhet a Polifinben. A tegnap végrehajtott ügylettel teljesültek az ONP Pannergy Polifin Zrt.-ben történő első - 1,080 milliárd forintos -, várhatóan még 2010 januárjában megvalósuló tőkeemelésének lényegi feltételei.
