BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötven százalék alá hígították a Humetet a Reanalban

2010. január 4. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új részvények forgalombahozatalával, zárt körben alaptőkét emelt a Reanal Finomvegyszergyár Zrt. - jelentette be a Humet. A készpénzes alaptőke-emelésnél az új részvények kibocsátási értéke a közlemény szerint meghaladta azt az árat, melyet a Humet egy Reanal-részvényért fizetett még 2008-ban. A tranzakció eredményeképpen a Humet közvetlen és közvetett részesedése, befolyása a Reanal Zrt.-ben 50 százalék alá csökkent (azaz papírforma szerint kikerült a konszolidációs körből). Az időzítés pikantériája, hogy a Humet december végi rendkívüli közgyűlésén megszavazott szétválásban éppen a társaság eddigi zászlóshajójának számító Reanal kiszervezéséről döntöttek az újonnan létrehozandó H-1 Holding Kft.-be. További érdekesség, hogy a Reanal tőkeemelésére még a finomvegyszergyár májusi közgyűlése adott felhatalmazást a Reanal igazgatóságának, amely gyakorlatilag megegyezik a Humetével. (A tőkeemelés tényéről a Reanal két nappal a szétválási közgyűlés után értesítette a Humetet.) Érdemes azt is tudni az üggyel kapcsolatban, hogy a három szóban forgó cég vezetőségében átfedés tapasztalható Galamb Vilmos és Csereklei Gábor személyében.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet