A decemberi forgalommal együtt az elmúlt év teljes forgalma 10 276 milliárd forintot tett ki, szemben az egy évvel korábbi 10 422 milliárddal, ami 1,5 százalékos visszaesést jelentett.
A lemaradás a 2007-es, illetve a 2006-os évhez képest még nagyobb, hiszen ekkor az éves forgalom sorrendben meghaladta a 17 000, illetve 13 000 milliárd forintot. A tavalyihoz hasonló nagyságrendű forgalom utoljára 2005-ben volt a magyar tőzsdén.
A mérsékeltebb 2009-es forgalom oka elsősorban az év eleji pangásnak tudható be. Egy évvel korábban ugyanis januártól áprilisig 1000 milliárd feletti forgalmat mértek minden hónapban, míg az idén egyetlenegyszer sem ment e fölé a forgalom az év első négy hónapjában. A különbség egyébként januárban volt kiugró, hiszen a 2008. évi 1400 milliárd forinttal szemben 2009 januárjában csak 564 milliárd forintot könyvelhettek el a brókercégek.
A legjobb teljesítményt tavaly az Erste tudhatta magáénak 2220 milliárdos forgalommal, a második a KBC, a harmadik pedig a Cashline volt. A KBC 2008-ban még az első volt, ráadásul úgy, hogy a belga hátterű brókercég volt az egyetlen, amelyik átlépte akkor a kétezer milliárd forintos határt. A 2009-es visszaesésében jelentős szerepe volt, hogy decemberben közel 100 millió forinttal kisebb forgalmat ért csak el, mint az Erste, ami a negyedik helyhez volt elég az év utolsó hónapjában. A visszaesésben szerepet játszhatott a Napinak az a korábbi értesülése, hogy három vezető brókere is elhagyta a KBC-t. Tavaly a KBC 2025 milliárd forint forgalmat könyvelhetett el. Utánuk viszont elég nagy a szakadék, mert a harmadik helyezett Cashline 831 milliárd forintot ért el január-decemberben, míg a tizedik helyezett ING már csak 291 milliárd forint forgalmat produkált.
